Χορηγοί Ημερολογίου 2018

Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021

Μεγάλη νίκη επί της ΑΕ Μαρτίου Κυριακή7/11/2021

4-1 νίκησε η ανδρική μας ομάδα του  Ποδοσφαίρου απέναντι στην Α.Ε. Μαρτίου. Ο αγώνας έγινε στην Τριανδρία,  ο καιρός ήταν πολύ καλός. Η ώρα έναρξης ήταν 11,00 πμ. Το σκορ άνοιξε ο Παπάφης στο πρώτο ημίχρονο, με απίστευτη εκτέλεση φάουλ , η ισοφάριση ήρθε στην αρχή του  δεύτερου ημιχρόνου. Στον υπόλοιπο αγώνα είχαμε ένα μονόλογο του Παπάφη  με τρία γκολ και τρία δοκάρια.

To GOALLPRESS έγραψε:

Show Τσεμεκίδη στην Τριανδρία, οδήγησε σε μεγάλη νίκη τον Ιωάννη Παπάφη σημειώνοντας καρέ

Την πρώτη του στο πρωτάθλημα και μάλιστα με εκκωφαντικό τρόπο πέτυχε ο Ιωάννης Παπάφη που επικράτησε μέσα στην έδρα του 4-1 επί της ΑΕ Μαρτίου. Μετά την ήττα στην πρεμιέρα η οποία ήρθε δίκαια αλλά έχοντας η ομάδα να αντιμετωπίσει πολλές απουσίες η ημερινή νίκη ήρθε απόλυτα δίκαια. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων Αλέξανδρος Τσεμεκίδης ο οποίος σημείωσε τέσσερα τέρματα και έχασε άλλα τόσα. Το ένα γκολ ήταν με απευθείας εκτέλεση φάουλ, τα δύο με σουτ έξω από την περιοχή ενώ το τρίτο ήταν με σουτ σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου

Σκόρερ: Τσεμεκίδης (13’, 55′, 61′, 75′)